از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته ضبط میکند

از کجا بفهمیم دوربین مداربسته روشن است و داره ضبط میکند؟ این سوال می تواند هم جنبه منفی داشته باشد هم مثبت. هر انسانی برای حفظ حریم شخصی خودش باید بداند که دوربینی که در محل آن نصب شده است روشن است یا خیر، به طور مثال اگر به اتاق پررو رفته اید باید اطمینان حاصل کنید که در آن قسمت دوربینی وجود دارد یا خیر در صورتی که دوربینی وجود داشت باید چک کنید دوربین مداربسته روشن است و در حال ضبط است یا خیر؛ شاید هم شما کارفرمایی باشید که در حین خروج از شرکتتان مایلید چک کنید دوربین ها در حال ضبط هستند یا خیر. حالا از کجا بدانیم دوربین مداربسته روشن است؟ روش های مختلفی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند اما برخی از پرکاربردترین های آن را در ادامه خدمتتان توضیح خواهیم داد.

چند روش آسان و سریع برای بررسی روشن بودن دوربین مداربسته:

  1. NVR/DVR را بررسی کنید
  2. نور مادون قرمز موجود در دوربین به چشمتان میخورد؟
  3. WIFI های موجود در محدوده را جستجو کنید
  4. اپلیکیشن ها را امتحان کنید

 NVR/DVR را بررسی کنید

اما از کجا بدانیم دوربین مداربسته روشن است؟ اگر صاحب مجموعه باشید و دسترسی به سیستم ها داشته باشید می توانید با بررسی کردن دستگاه NVR/DVR مطمئن شوید که دستگاه در حال ضبط است، توجه داشته باشید که امکان دارد دستگاه NVR/DVR نشان دهد که دوربین در حال ضبط است اما تنها شما می توانید تصویر را مشاهده کنید و هیچ فیلمی را در نهایت ضبط نکنید. در انتها لازم است در این روش زمانی را برای چک کردن نحوه عملکرد دوربین های مداربسته اختصاص دهید تا متوجه شوید دوربین مداربسته روشن است.

نور مادون قرمز 

انواع دوربین های مداربسته هایلوک به قابلیت دید در شب مجهز هستند. از طریق این قابلیت می توان به آن دسته از مشتریان که می پرسند از کجا بفهمیم دوربین مداربسته ضبط میکند، راهنمایی کرد. اگر تمامی نور های محیطی که دوربین در آنجا قرار دارد خاموش باشند نور LED قرمز رنگ به کار گرفته شده در دستگاه کاملا به چشم می خورد اگر در روشنایی روز قصد چک کردن دارید و دوربین در فاصله نزدیکی از شما قرار دارد می توانید وسیله ایی همچون یک کتاب را روبروی دستگاه بگیرید و بعد از چند دقیقه که بردارید اگر دستگاه روشن باشد قرمزی نور آن را به راحتی می بینید.

دید در شب دوربین های مدار بسته

اگر تمامی چراغ ها خاموش است و باز هم نمی توانید با چشم چراغ LED را ببینید باید با دوربین تلفن همراهتان در نزدیکی دوربین قرار بگیرید تا در صورت وجود دوربین نور مادون قرمز را دریافت کند و به شما نمایش بدهد.

از Wifi گوشیتان کمک بگیرید

این روش برای اینکه بدانیم دوربین مداربسته روشن است یا خیر، شایان ذکر است که این روش تنها زمانی قابل اجرا است که دوربینتان از نوع WIFI باشد و با روشن کردن WIFI تلفن همراه می توانید مشاهده کنید که کدام یک از دوربین های شرکتتان روشن است.

اپلیکیشن ها را امتحان کنید

برای سهولت در امر اطلاع از روشن بودن و نبودن دوربین های مداربسته برای نیروهای حفاظتی، مدیران کارخانه جات و هر مکانی که دوربین را در ارتفاع نصب می کنند و شما دسترسی راحتی به آن ندارید می توانید از برنامه هایی استفاده کنید که در کمتر از چند دقیقه تمامی دوربین های فعال را به شما نمایش بدهد؛ یکی از پر کاربرد ترین اپلیکیشن ها در این زمینه اپلیکیشن Hidden Camera Detector و یا Glint Finder می باشند که می توانید آنها را دانلود و به راحتی روی تلفن همراهتان نصب کنید.

تجهیزات الکترونیکی ضدجاسوسی

این روش نسبت به 4 روش قبلی کمی گرانتر خواهد بود زیرا باید تجهیزات مورد نیاز آن را به صورت جداگانه تهیه نمایید. دوربین مخفی را می توان در هر فضای کوچکی پنهان کرد به گونه ایی که به راحتی با چشم قابل شناسایی نباشد؛ با به کارگیری آشکارسازهای موجود در بازار می توانید به راحتی چنانچه دوربین مخفی در محل شما جایگذاری شده باشد آن را پیدا کنید. نحوه عملکرد آشکارسازها به این صورت است که سیگنال دوربین را دریافت کرده و آلارم می دهند.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید