7 دلیل برای خرید دوربین مدار بسته

چرا باید دوربین مدار بسته بخریم ؟! در این مطلب قصد داریم دلایل اصلی خرید دوربین مدار بسته را بیان نماییم. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و سرعت بالای زندگی در کشورهای پیشرفته نصب دوربین مدار بسته جهت بالابردن راندمان ، کاهش جنایت ، کنترل دارایی ها و تحقیقات یکی از اجزای اجتناب ناپذیر زندگی هستند. در واقع مزیت اصلی دوربین مدار بسته آرامش خیال ، آرامش و کاهش هزینه ها است . در ادامه قصد داریم 7 مزیت اساسی نصب دوربین مدار بسته در جوامع گوناگون و با توجه به کاربری های گوناگون را بیان نماییم.

  1. مراقبت از کودکان و نظارت بر آنها
  2. مشاهده املاک و بررسی وضعیت آنها
  3. پیشگیری از دزدی و ارتکاب به جرم
  4. داشتن مدرک محکمه پسند و یافتن مجرمان
  5. بالا بردن راندمان در شرکت ها و ادارات
  6. حل اختلافات رخ داده در داد و ستد ها
  7. آمار و آرشیو تصویری در مطالعات علمی

مراقبت از کودکان توسط دوربین مدار بسته

توسط دوربین های مدار بسته می توانیم فرزند خود را در هنگام بازی در مشاعات ساختمان مورد نظارت داشته باشیم و در صورت دوستی با دوستان ناباب و یا مورد آزار قرار گرفتن توسط کودکان بزرگتر و… بلافاصله مطلع شویم.

 

مشاهده املاک و بررسی وضعیت آنها

ما می توانیم توسط دوربین مدار بسته املاک خود را مشاهده نماییم و از وضعیت آنها مطلع شویم. مثلاً اگر ویلایی دور از دسترس دارید و طوفان در آن منطقه رخ دهد می توانید وضعیت و خرابی بوجود آمده را از راه دور مورد بررسی قرار دهیم.

 

پیشگیری از دزدی و ارتکاب به جرم

بصورت ناخودآگاه نصب دوربین مدار بسته باعث کاهش دزدی و ارتکاب به جرم می شوند و مجرمان ترجیه می دهند در محل هایی که دوربین مدار بسته وجود دارد اقدام به دزدی و جرم جنایت نکنند و ردی به جا نگذارند.

 

داشتن مدرک محکمه پسند و یافتن مجرمان

در صورت وقوع جرم در محلی که دوربین مدار بسته نصب است می توانیم چهره مجرمان را توسط دوربین ها در اختیار پلیس قرار داده و در صورت یافتن آنها از این مدرک بر علیه آنها در دادگاه استفاده نماییم

 

بالا بردن راندمان کارمندان در شرکت ها و ادارات

کارمندان بصورت اتوماتیک زمانی که توسط مدیر یا کارفرمای خویش دیده می شوند راندمان بالاتری دارند و بهتر کار می کنند. دوربین مدار بسته این حس را در آنها ایجاد می کند که مدام در حال نظارت هستند و بصورت مداوم بهتر کار می کنند.

 

حل اختلافات پیش آمده در داد و ستدها

فرض کنید شما مبلغ یک فاکتور را نقداً پرداخت نموده اید و طرف حساب شما فراموش کرده است. در صورتی که تصویر دریافت وجه توسط وی را به او نمایش دهید بلافاصله به یاد خواهد آورد و مشکلات و اختلاف حساب های شما برطرف می شود. یا مثلاً شما کالایی را توسط پیک ارسال می کنید و در مسیر می شکند. شما با نشان دادن تصویر دوربین مدار بسته می توانید ثابت نمایید که کالا بصورت صحیح و سالم تحویل پیک شده است.

 

آمار و آرشیو تصویری در تحقیقات علمی

مثلاً وضعیت تغییرات آب و هوا ، کوچ حیوانات ، بهبود بیماری و… را می توان به صورت دراز مدت و با استفاده از تصاویر دوربین مدار بسته مورد بررسی قرار داد.

 

نتیجه گیری و دلیل اصلی نصب دوربین مدار بسته

بهترین و اساسی ترین نتیجه نصب دوربین مدار بسته آسودگی خیال و آرامش است و در برابر آرامشی که نصب دوربین مدار بسته به ما می بخشد ، هزینه انجام شد بسیار ناچیز و جزئی است.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید